Viera hory prenáša

Po čom ste túžili, keď ste boli deťmi? Aké boli vaše sny? Zmenili sa po čase alebo stále snívate o tom istom? Nad čím večer premýšľate?

Ja som vždy chcela vedieť čarovať. Chcela som pomáhať ľuďom a stále som si predstavovala, že chudobným pričarujem veľkú kopu peňazí alebo že budem zachraňovať zvieratá v nebezpečenstve. Napríklad mačiatko na strome, holuba uviaznutého v sieti… Takisto som chcela mať všetky zvieratá na svete. Keďže som od malička mala vzťah k zvieratám, snívala som aj o velikánskej farme, o ktorej viem len ja, a ktorá by bola pre iných neviditeľná. Vždy večer pred spaním som sa ponorila do mojich myšlienok a predstavovala som si aké by to asi bolo, keby som naozaj mala všetky zvieratá, vedela sa s nimi rozprávať, jazdiť na zebrách, levoch, ťavách… Všetci mali mená, poslúchali ma a mali sa radi. Len ja a „moje“ milované zvieratká. Bežali sme spolu po lúkach, hrali sa a boli šťastní…..

Ďalším mojim detským snom, ktorý pretrváva dodnes, je vedieť lietať… Rozbehnúť sa a vzlietnuť ako vták. Ísť hore k oblakom a pozerať sa na celý svet zhora… Byť voľná, slobodná, šťastná. Ak by som chcela byť sama, len by som vyletela do vzduchu a lietala kde by sa mi zachcelo…..

Mať kúzelnú moc už veľmi nechcem, hoci tá predstava je vzrušujúca. Vedieť lietať chcem vždy a verím, že raz sa mi to splní a ja poletím k oblakom ako voľný vták. Možno vymyslia stroj, ktorý by umožnil ľuďom lietať. Pripol by sa na chrbát a zdvihol človeka do výšin. Niečo ako mini raketa… Neviem kedy to bude ale som si istá, že raz to dokážem a poletím…..

Držím sa hesla: „Viera hory prenáša.“ Teda si myslím, že všetky, všetky sny sa môžu stať skutočnosťou, ak tomu uveríme. A ja tým svojim verím…..

Mať svoje sny sa oplatí. Je krásne o niečom snívať a následne svoje sny uskutočňovať. Nie je nič krajšie, ako mať splnený sen. Ale dajte si pozor na to, čo si skutočne prajete…..mohlo by sa vám to splniť 🙂

Brona

Som Broňa Mareková, mám 12 rokov a som autorkou projektu "Prečítam ti rozprávku" ....a neviem sem vložiť fotku :)

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.